Přeskočit na obsah

Katalog her

Filter
Clear All
Categories

Posílám druhou hru 14-leté začínající spisovatelky a dramatičky Jekatěriny Ščerby z Alčevska. Hra je ze školního prostředí (z 8.třídy) a pojednává o novém žáku-fotbalistovi a jeho tajuplném batohu, po jehož podivném obsahu pátrá celá parta jeho spolužáků.

Dobrý den,  posílám k uveřejnění hru VO TOM TO JE. Napsal jsem ji v roce 2003, píše nám autor hry pan Marek Ondra. Jedná se o “lehce hořkou komedii, tak trochu o nás”, ze současnosti a moderním pojetím

Posílám vám další hru 12-leté začínající spisovatelky a dramatičky Fainy Savenkovové z Lugansku na Ukrajině.
Jedná se o sociálně-psychologické drama, příběh jedné obyčejné rodiny s nádechem kouzel. Hra o dívce, která chce pomocí kouzel změnit život své rodiny

Posílám hru-sociální drama 14-leté začínající spisovatelky a dramatičky Jekatěriny Ščerby z Alčevska “Zlomený stromek”. Hra je ze školního prostředí (z 10.třídy) a pojednává o nové, tělesně postižené žákyni a o jejích trablích se spolužáky, ale i o vzájemných vztazích mezi žáky a o lásce. Hra je mistrně zpracovaná a nutí každého člověka k zamyšlení.

Posílám vám hru 12-leté začínající spisovatelky a dramatičky Fainy Savenkovové z Ukrajiny.
„Ježeček naděje“ je pohádka o malém ježečkovi, který se ztratil při povodni a hledá svou maminku. V lese nachází kamarády-zvířátka, která mu pomáhají maminku nalézt

Veršovaná scénka o narození Krista od Daniely Feltové. Vhodné pro děti.

Hra Vladimíra Váchy zpracovává dvě události z Ježíšova života: slavný vstup do Jeruzaléma před odsouzením a setkání s učedníky v Emauzích po vzkříšení. Hra bezvadná pro velikonoční dobu a Velikonoční svátky

Jaroslav Bálek, původní profesí ekonom, národohospodář. Z této oblasti publikoval celou  řadu teoretických prací. Později se věnoval beletristické činnosti. Je například autorem knih Absurdity, Vražda na zahradě, 100 let proher a vítězství – O politice a smyslu českých dějin.  Divadelní hra Rande, vychází z jeho knížek Všechny moje plesové sezóny a Dana.

Tři králové chtěli Mesiáši přinést bohaté dary, jenomže v poušti narazili na lupiče. Naštěstí se v kriminálnících pohne svědomí a…

Krátká svérázná scénka ve stylu “Popolušky”, vhodná pro všechny věkové kategorie, k ohni, táboráku nebo jen pro zasmání na nějaké besídce

Veršovaná scénka Marie Holkové, vhodná pro děti. Začátek série vánočních her, této autorky. Následovat budou:
Herodes, Miriam, Přišel k nám Mikuláš, Svatý Václav

Jistý Josef a jeho manželka Marie se scházejí se Zachariášem a Alžbětou a povídají si o starostech, které jim působí jejich synové. Odvážný pohled na Svatou rodinu podává ve své hře Vladimír Vácha. Vhodné pro mládež a dospělé. Téměř současný příběh …

Kterak krutý Herodes usiloval o život Krista. Veršovaná hra Marie Holkové pro děti

Veršovaná hra Marie Holkové vypráví o zjevení archanděla Gabriela v Nazaretě a o setkání Marie s Alžbětou. Vhodné pro děti.

Veselá pohádka pro dospělé i děti, ve které loupežníci, trpaslík, vodník a samozřejmě i čarodějnice pomůžou Kubovi od jeho lenosti. 

Bohatství, moc a sláva aneb pokušení na poušti, to je hra k zamyšlení o pokušení, které nás potkávají každý den.

Rozsáhlejší divadelní hra ve verších o biblické královně Ester. Napsala Dana Bláhové. Vhodné pro mládež a dospělé.

Tradiční pohádka o tom, jak chytrý švec napálil hloupé čerty. Pro divadlo zpracoval Petr Šabaka.

Vlaštovka, kos a další příslušníci ptačí říše přišli pozdravit narozeného Ježíška. Veršovaná scénka vhodná pro ty nejmenší.

Moderně a směšně upravené podobenství o Milosrdném samaritánovi z evangelia. Celé veršované s možností to zpívat jako operetu, když k tomu vymyslíte jednoduchou hudbu. Noty se nám bohužel už někam zatoulaly 😀 

Divadelná hra Jánošík alebo skoro súčasný príbeh z dávnej minulosti. Paródia na Jánošíka situovaná do súčastnosti. Hra v štyroch obrazoch, nenáročná na scénu a kostýmovanie. 6 mužských a 2 ženské postavy. Od Vilo Sedlára – Slovensko

Hra Marie Hejdové o životě sv. Ignáce z Loyoly. Vhodná pro všechny věkové kategorie.

Židé zachráněni kostelníkem před vyhnáním z Říma. Krátká scénka podle knihy “Modlitba žáby”. Vhodná pro všechny věkové kategorie.

Další hra z webu divadelnihry.sweb.cz. První část hry zobrazuje rozhodnutí sv. Františka pro život v chudobě. Druhou část si můžete vybrat podle potřeby: buď vánoční variantu o stavbě prvního betléma nebo Františkovu cestu k papeži. Vhodná pro všechny věkové kategorie.

Zmodernizované a komediálně laděné zpracování Jonášova příběhu. Vhodné pro mládež a dospělé.

Tři králové dorazili do Betléma včas. Jen jejich čtvrtý kolega ne a ne Mesiáše dostihnout. Až po třiatřiceti letech ho najde v Jeruzalémě, jenže…

Je to rozprávka o tom, ako sa z lenivého Kuba pomocou rozprávkových postáv stal riadny človek a ako vo všetkých rozprávkach aj tu pravda zvíťazila na lžou. 

Anděl Bonifácovi oznamuje, že ho navštíví Ježíš. Jenže koho by napadlo hledat Krista ve staré bábě a ufňukaných děckách? Hra pro vánoční dobu.

Vraví sa, že ženy chcú jedno, hovoria druhé, požadujů tretie a keď jim chlap nedaj bože to štvrté s piatym nedá , tak bude peklo na zemi.
Sled komických situácií založených na nedorozumení  a prekvapivom vyvrcholení ponúka šteklivá komédia s názvom „Šup sem, šup tam“ výhradně pre dospělé.

Pohádek není nikdy dost a tak tu máme ze stránek divadelnich her pohádku, kterak chudý hoch z vesnice s pomocí zázračného pergamenu ke štěstí přišel. Pohádka v divadelní úpravě Petra Šabaky.

Dobrý den, rádi bychom do databáze divadelních her přispěli scénkou „Milosrdný Samařan“. Autory scénáře jsou Jiřina a Vít Forbelští. Tímto dáváme souhlas se zveřejněním scénky na webu a jejím volným šířením. S přátelským pozdravem a díkem, že se této činnosti věnujete. Jiřina Forbelská.

Dobrý den, Vaše stránky jsou skvělé, konečně jsem na ně narazila. Ráda bych si dala na Váš web hru, pokud se bude líbit. Zasílám v souboru. Je to krátká hra pro tři herce, preferuji totiž většinou divadlo jednoho herce. Děkuji Hoňková Monika.

Dobrý den, rád bych \“veřejnosti\“ nabídl svoje skromné a nenáročné dílko pro vánoční čas, nazvané \“O té hvězdě Betlémské\“, kterou jsem napsal pro náš místní divadelní soubor v Lukách nad Jihlavou, který ji zrealizoval.

Smutno-smiešna hra o skrachovanom kráľovstve, odvolanom kráľovi a jeho troch nepodarených deťoch, dvoch princeznách a jednom princovi. Kráľ má dilemu – čo s nimi. Hru som napísal pre náš súbor, hodí sa ako pre tínedžerov, tak aj pre dospelých.

Malá divadelní hra o jednom nezletilém svatém klukovi z dob pronásledování křesťanů

Moderní divadelní hra. Hra podle skutečného příběhu bývalého gangstera Nickyho Cruze. Podle knih „Utíkej, malý, utíkej“ a „Dýka a kříž“ napsal Ondra Martinek. Vhodná pro mládež a dospělé.

Výpravná pohádka o vílách, Vítkovi a zázračném kameni. Pohádka s celkem jednoduchými dialogy, písněmi a zajímavým dějem

Kdo stojí za vraždami kněží? Detektivní hra z církevního prostředí, při níž tečou slzy smíchu a běhá mráz po zádech. Napsal Ondra Martinek. Vhodná pro všechny věkové kategorie.

Náročnější veršovaná hra s bohatým obsazením, ale její realizace fakt bude stát za to. Jedná se o hru celou ve verších o životě slavného českého světce svatého Vojtěcha. Hra je celkem vtipná a živá.

Kultovní a směšná scénka na motivy pohádky „Popelka“. Hodí se spíš k táboráku nebo na besídku a pokud se zahraje opravdu dobře, lítaj okolo salvy smíchu. Svérázná úprava tradiční pohádky o Popelce, která vám přinese zaručený úspěch. Vhodné pro všechny příležitosti i věkové kategorie.

Světoznámý příběh R.L.Stevensona převedený na divadelní prkna. Trochu komedie, trochu vážné. Jinak celkem jednoduchá divadelní hra s otevřeným koncem, připraveným pro nejrůznější příležitosti (třeba mikulášská besídka).

Zámecký pán tak toužil mládnout, až to drobátko přehnal. Pohádka Jiřího Kafky v úpravě Ondry Pelnáře. Pohádka pro malé i velké diváky s jednoduchými dialogy

Kam ďábel nemůže, nastrčí mobilní telefon. Původní veršovaná scénka ( opera ) od autorů Martina Davídka a Honzy Bohma. Chcete mobil, který uspokojí všechna vaše přání? Stačí maličkost – upsat vlastní duši. Veršované pohádkové drama s happy endem. Vhodné pro mládež a dospělé

O tom, kterak Kornoutek s pomocí vodníka vysvobodí svého otce, kterého zlý Panděro vězní na zámku. Pohádku Jiřího Kafky pro divadlo upravil Ondra Martinek. 
Fajn pohádka vhodná pro malé i velké divadelníky. Fotku jsme si vypůjčili od ZŠ Zayerova v Olomouci, kde ji hráli děti z dramatického kroužku.

Je tu živý vánoční betlém a hra na vánoční téma. Celá veršovaná.
Andělé: Otevřete, jsme policie z nebe. Hospodský: Mě už z toho otvírání zebe. Nachladím se, půjdu na léčení. Propána, jak vy jste oblečeni! Andělé: Je to speciální uniforma. Přesně jak udává nebes norma.

Ano, Něhurka. Nespletli jsme se. Originální veršovaná pohádka je o Něhurce a sedmi trpaslících. Skvělá podívaná pro děti i dospělé od Michaeli Romany Michalíkové a Rabanafadihuku – což tedy nevím co přesně znamená 

🙂

Cvičná hra o úplně ničem 🙂

scénka na mikulášskou besídku od Marie Holkové

Vánoční scénka pro živý betlém s dětmi

Dětská scénka podle 1.Kniha Mojžíšova / 6.-9.kap./

Krátká vánoční scénka pro úplně malé herce

Posílám druhou hru 14-leté začínající spisovatelky a dramatičky Jekatěriny Ščerby z Alčevska. Hra je ze školního prostředí (z 8.třídy) a pojednává o novém žáku-fotbalistovi a jeho tajuplném batohu, po jehož podivném obsahu pátrá celá parta jeho spolužáků.
Dobrý den,  posílám k uveřejnění hru VO TOM TO JE. Napsal jsem ji v roce 2003, píše nám autor hry pan Marek Ondra. Jedná se o “lehce hořkou komedii, tak trochu o nás”, ze současnosti a moderním pojetím
Posílám vám další hru 12-leté začínající spisovatelky a dramatičky Fainy Savenkovové z Lugansku na Ukrajině. Jedná se o sociálně-psychologické drama, příběh jedné obyčejné rodiny s nádechem kouzel. Hra o dívce, která chce pomocí kouzel změnit život své rodiny
Posílám hru-sociální drama 14-leté začínající spisovatelky a dramatičky Jekatěriny Ščerby z Alčevska “Zlomený stromek”. Hra je ze školního prostředí (z 10.třídy) a pojednává o nové, tělesně postižené žákyni a o jejích trablích se spolužáky, ale i o vzájemných vztazích mezi žáky a o lásce. Hra je mistrně zpracovaná a nutí každého člověka k zamyšlení.
Posílám vám hru 12-leté začínající spisovatelky a dramatičky Fainy Savenkovové z Ukrajiny.„Ježeček naděje“ je pohádka o malém ježečkovi, který se ztratil při povodni a hledá svou maminku. V lese nachází kamarády-zvířátka, která mu pomáhají maminku nalézt
Veršovaná scénka o narození Krista od Daniely Feltové. Vhodné pro děti.
Hra Vladimíra Váchy zpracovává dvě události z Ježíšova života: slavný vstup do Jeruzaléma před odsouzením a setkání s učedníky v Emauzích po vzkříšení. Hra bezvadná pro velikonoční dobu a Velikonoční svátky
Jaroslav Bálek, původní profesí ekonom, národohospodář. Z této oblasti publikoval celou  řadu teoretických prací. Později se věnoval beletristické činnosti. Je například autorem knih Absurdity, Vražda na zahradě, 100 let proher a vítězství – O politice a smyslu českých dějin.  Divadelní hra Rande, vychází z jeho knížek Všechny moje plesové sezóny a Dana.
Tři králové chtěli Mesiáši přinést bohaté dary, jenomže v poušti narazili na lupiče. Naštěstí se v kriminálnících pohne svědomí a…
Krátká svérázná scénka ve stylu “Popolušky”, vhodná pro všechny věkové kategorie, k ohni, táboráku nebo jen pro zasmání na nějaké besídce
Veršovaná scénka Marie Holkové, vhodná pro děti. Začátek série vánočních her, této autorky. Následovat budou:Herodes, Miriam, Přišel k nám Mikuláš, Svatý Václav
Jistý Josef a jeho manželka Marie se scházejí se Zachariášem a Alžbětou a povídají si o starostech, které jim působí jejich synové. Odvážný pohled na Svatou rodinu podává ve své hře Vladimír Vácha. Vhodné pro mládež a dospělé. Téměř současný příběh …
Kterak krutý Herodes usiloval o život Krista. Veršovaná hra Marie Holkové pro děti
Veršovaná hra Marie Holkové vypráví o zjevení archanděla Gabriela v Nazaretě a o setkání Marie s Alžbětou. Vhodné pro děti.
Veselá pohádka pro dospělé i děti, ve které loupežníci, trpaslík, vodník a samozřejmě i čarodějnice pomůžou Kubovi od jeho lenosti. 
Bohatství, moc a sláva aneb pokušení na poušti, to je hra k zamyšlení o pokušení, které nás potkávají každý den.
Rozsáhlejší divadelní hra ve verších o biblické královně Ester. Napsala Dana Bláhové. Vhodné pro mládež a dospělé.
Tradiční pohádka o tom, jak chytrý švec napálil hloupé čerty. Pro divadlo zpracoval Petr Šabaka.
Vlaštovka, kos a další příslušníci ptačí říše přišli pozdravit narozeného Ježíška. Veršovaná scénka vhodná pro ty nejmenší.
Moderně a směšně upravené podobenství o Milosrdném samaritánovi z evangelia. Celé veršované s možností to zpívat jako operetu, když k tomu vymyslíte jednoduchou hudbu. Noty se nám bohužel už někam zatoulaly 😀 
Divadelná hra Jánošík alebo skoro súčasný príbeh z dávnej minulosti. Paródia na Jánošíka situovaná do súčastnosti. Hra v štyroch obrazoch, nenáročná na scénu a kostýmovanie. 6 mužských a 2 ženské postavy. Od Vilo Sedlára – Slovensko
Hra Marie Hejdové o životě sv. Ignáce z Loyoly. Vhodná pro všechny věkové kategorie.
Židé zachráněni kostelníkem před vyhnáním z Říma. Krátká scénka podle knihy “Modlitba žáby”. Vhodná pro všechny věkové kategorie.
Další hra z webu divadelnihry.sweb.cz. První část hry zobrazuje rozhodnutí sv. Františka pro život v chudobě. Druhou část si můžete vybrat podle potřeby: buď vánoční variantu o stavbě prvního betléma nebo Františkovu cestu k papeži. Vhodná pro všechny věkové kategorie.
Zmodernizované a komediálně laděné zpracování Jonášova příběhu. Vhodné pro mládež a dospělé.
Tři králové dorazili do Betléma včas. Jen jejich čtvrtý kolega ne a ne Mesiáše dostihnout. Až po třiatřiceti letech ho najde v Jeruzalémě, jenže…
Je to rozprávka o tom, ako sa z lenivého Kuba pomocou rozprávkových postáv stal riadny človek a ako vo všetkých rozprávkach aj tu pravda zvíťazila na lžou. 
Anděl Bonifácovi oznamuje, že ho navštíví Ježíš. Jenže koho by napadlo hledat Krista ve staré bábě a ufňukaných děckách? Hra pro vánoční dobu.
Vraví sa, že ženy chcú jedno, hovoria druhé, požadujů tretie a keď jim chlap nedaj bože to štvrté s piatym nedá , tak bude peklo na zemi.Sled komických situácií založených na nedorozumení  a prekvapivom vyvrcholení ponúka šteklivá komédia s názvom „Šup sem, šup tam“ výhradně pre dospělé.
Pohádek není nikdy dost a tak tu máme ze stránek divadelnich her pohádku, kterak chudý hoch z vesnice s pomocí zázračného pergamenu ke štěstí přišel. Pohádka v divadelní úpravě Petra Šabaky.
Dobrý den, rádi bychom do databáze divadelních her přispěli scénkou „Milosrdný Samařan“. Autory scénáře jsou Jiřina a Vít Forbelští. Tímto dáváme souhlas se zveřejněním scénky na webu a jejím volným šířením. S přátelským pozdravem a díkem, že se této činnosti věnujete. Jiřina Forbelská.
Dobrý den, Vaše stránky jsou skvělé, konečně jsem na ně narazila. Ráda bych si dala na Váš web hru, pokud se bude líbit. Zasílám v souboru. Je to krátká hra pro tři herce, preferuji totiž většinou divadlo jednoho herce. Děkuji Hoňková Monika.
Dobrý den, rád bych \“veřejnosti\“ nabídl svoje skromné a nenáročné dílko pro vánoční čas, nazvané \“O té hvězdě Betlémské\“, kterou jsem napsal pro náš místní divadelní soubor v Lukách nad Jihlavou, který ji zrealizoval.
Smutno-smiešna hra o skrachovanom kráľovstve, odvolanom kráľovi a jeho troch nepodarených deťoch, dvoch princeznách a jednom princovi. Kráľ má dilemu – čo s nimi. Hru som napísal pre náš súbor, hodí sa ako pre tínedžerov, tak aj pre dospelých.
Malá divadelní hra o jednom nezletilém svatém klukovi z dob pronásledování křesťanů
Moderní divadelní hra. Hra podle skutečného příběhu bývalého gangstera Nickyho Cruze. Podle knih „Utíkej, malý, utíkej“ a „Dýka a kříž“ napsal Ondra Martinek. Vhodná pro mládež a dospělé.
Výpravná pohádka o vílách, Vítkovi a zázračném kameni. Pohádka s celkem jednoduchými dialogy, písněmi a zajímavým dějem
Kdo stojí za vraždami kněží? Detektivní hra z církevního prostředí, při níž tečou slzy smíchu a běhá mráz po zádech. Napsal Ondra Martinek. Vhodná pro všechny věkové kategorie.
Náročnější veršovaná hra s bohatým obsazením, ale její realizace fakt bude stát za to. Jedná se o hru celou ve verších o životě slavného českého světce svatého Vojtěcha. Hra je celkem vtipná a živá.
Kultovní a směšná scénka na motivy pohádky „Popelka“. Hodí se spíš k táboráku nebo na besídku a pokud se zahraje opravdu dobře, lítaj okolo salvy smíchu. Svérázná úprava tradiční pohádky o Popelce, která vám přinese zaručený úspěch. Vhodné pro všechny příležitosti i věkové kategorie.
Světoznámý příběh R.L.Stevensona převedený na divadelní prkna. Trochu komedie, trochu vážné. Jinak celkem jednoduchá divadelní hra s otevřeným koncem, připraveným pro nejrůznější příležitosti (třeba mikulášská besídka).
Zámecký pán tak toužil mládnout, až to drobátko přehnal. Pohádka Jiřího Kafky v úpravě Ondry Pelnáře. Pohádka pro malé i velké diváky s jednoduchými dialogy
Kam ďábel nemůže, nastrčí mobilní telefon. Původní veršovaná scénka ( opera ) od autorů Martina Davídka a Honzy Bohma. Chcete mobil, který uspokojí všechna vaše přání? Stačí maličkost – upsat vlastní duši. Veršované pohádkové drama s happy endem. Vhodné pro mládež a dospělé
O tom, kterak Kornoutek s pomocí vodníka vysvobodí svého otce, kterého zlý Panděro vězní na zámku. Pohádku Jiřího Kafky pro divadlo upravil Ondra Martinek. Fajn pohádka vhodná pro malé i velké divadelníky. Fotku jsme si vypůjčili od ZŠ Zayerova v Olomouci, kde ji hráli děti z dramatického kroužku.
Je tu živý vánoční betlém a hra na vánoční téma. Celá veršovaná.Andělé: Otevřete, jsme policie z nebe. Hospodský: Mě už z toho otvírání zebe. Nachladím se, půjdu na léčení. Propána, jak vy jste oblečeni! Andělé: Je to speciální uniforma. Přesně jak udává nebes norma.
Ano, Něhurka. Nespletli jsme se. Originální veršovaná pohádka je o Něhurce a sedmi trpaslících. Skvělá podívaná pro děti i dospělé od Michaeli Romany Michalíkové a Rabanafadihuku – což tedy nevím co přesně znamená 
Cvičná hra o úplně ničem 🙂
scénka na mikulášskou besídku od Marie Holkové
Vánoční scénka pro živý betlém s dětmi
Dětská scénka podle 1.Kniha Mojžíšova / 6.-9.kap./
Krátká vánoční scénka pro úplně malé herce

Mohlo by se hodit

Update cookies preferences