Přeskočit na obsah

Hrajemepropana.cz

  Jedním ze souborů, který realizuje občas i nějakou hru, které najdete na stránkách ochotnik.cz je i soubor při farnostech Ostrava-Přívoz a Orlová. Na netu jsme našli hru Milosrdný Samaritán

  A co o sobě říkají mladí divadelníci z Moravy?
  „Naše ochotnické divadlo vzniklo při farnostech Ostrava-Přívoz a Orlová. Tradice divadelních vystoupení v těchto farnostech sahá hluboko do historie katolických divadelních spolků. Z čerstvější doby uveďme hry: Když na svět přišla Láska, Velikonoční cesta, Bonifác… Tyto hry byly nastudovány odděleně v letech 2003 a 2004. V roce 2006 jsme společně nastudovali první více než hodinové vánoční představení Jesličky, později Tvé jméno je blízko… (hudební pásmo o Hospodinových skutcích) a další hry… Posledním společným dílem byla hra: Otevřete srdce v roce 2010. 
  V našem divadle hráli děti a mládež z uvedených i okolních farností ve věku 6 – 20 let. Organizaci a vedení měl na starost tým dobrovolníků. Na návrzích scény, kostýmech, výtvarných pracích se podíleli sami herci.
  Od posledního společného divadelního počinu nastudovali dospělí orlovští farníci několik her o svatých zatímco v Přívoze se pokračuje v dětském divadle.
  Co hrajeme?
  Z větší části náš repertoár tvoří hry s vánočními a velikonočními náměty, nově pak podobenství. 
  V rámci vánočních a velikonočních programů hrajeme také pro školy. Rádi také hrajeme v domovech seniorů. Máte-li zájem, kontaktujte nás.
  Naším cílem je rozdávat radost kolem sebe a ukazovat na to jak dělat svět lepším. Hrajeme pro Pána, k Jeho oslavě a předáváme radostné poselství evangelia. Bohu díky!“.
  No a my jim přejeme, aby se jim moc a moc dařilo 🙂
  Jejich stránky najdete na http://www.hrajemepropana.cz/

  Update cookies preferences