Přeskočit na obsah

Zraněný od Pamplony

Hra Marie Hejdové o životě sv. Ignáce z Loyoly. Vhodná pro všechny věkové kategorie.

Ukázka

Autor: Marie Hejdová
Počet jednání: 1
Počet rolí: 11
Publikum: všichni

VYPRAVĚČ, ALFONS SALMERÓN, NIKOLAS BOBADILLA, DOKTOR MARTIN, IGNÁCŮV BRATR DIEGO LAINEZ, IGNÁC, SLUHA, ŠIMON RODRIGUEZ, PETR FABER, FRANTIŠEK XAVER

VYPRAVĚČ 
Zkuste se společně s námi přenést na chvíli do Španělska, do doby před více než 500 lety. V malém zámku Loyola se narodil roku 1491 chlapec, kterého jeho rodiče pokřtili jménem Inigo. Dnes ho znají křesťané na celém světě jako svatého Ignáce z Loyoly. Snad vám ho trochu přiblíží naše malé představení. 
Narodil se jako nejmladší ze 13 dětí a podle tehdejších zvyklostí byl určen pro církevní dráhu. Měl se stát knězem. On však nejevil žádný zájem o náboženský život, rád se elegantně oblékal, jezdil na koni, účastnil se turnajů a plesů. Toužil se stát vynikajícím rytířem, proslavit se a získat lásku jedné vznešené dámy. Pro svou odvahu i uhlazené společenské způsoby získal brzy vysoké postavení, stal se důstojníkem v tělesné stráži vévody z Nájery, dokud ho nepotkalo neštěstí: V bitvě u města Pamplony byl v roce 1521 těžce zraněn. Dělová koule mu přerazila pravou nohu. Na nosítkách ho přenesli na zámek Loyolu a položili ho na lůžko v jeho pokoji…

Mohlo by se hodit

Správce projektu Ochotník.cz

greenbus logo

Správcem divadelního projektu je spolek GreenBus z.s.. Jedná se o partu skvělých lidí, kteří svou činností dávají věci do pořádku a tak dělají radost sobě i ostatním. Staň se členem a zažij to s námi také.

Nejnovější divadelní příspěvky

Přišel k nám Mikuláš

Přišel k nám Mikuláš Ukázka hry Stáhnout hru „Přichází k vám přítel váš – svatý...

Brežněvove pytačky

Brežněvove pytačky Ukázka hry Stáhnout hru Dialogická hra Roberta Odlera, V roku 2018 si Česi...

Hra o ničem

Hra o ničem Ukázka hry Stáhnout hru Cvičné vložení nové hry  Ukázka Autor: Kapitán Nemo...

Něhurka a sedm trpaslíků

Něhurka a sedm trpaslíků Ukázka hry Stáhnout hru Ano, Něhurka. Nespletli jsme se. Originální veršovaná...

Perníkář Kornoutek

Perníkář Kornoutek Ukázka hry Stáhnout hru O tom, kterak Kornoutek s pomocí vodníka vysvobodí svého...

Ať vám nic neunikne

Zveřejněte vaši hru

Jste tvůrčí duše a píšete vlastní scénáře a hry? Nechcete, aby se Vaše píle a snaha váleli v šuplíku? Zveřejněte ji v našem katalogu divadelních her. Spolky potom dostanou šanci Vaši hru hrát a předat tak širokému publiku Váš um.

Update cookies preferences