Přeskočit na obsah

Velikonoční cesta

Hra Vladimíra Váchy zpracovává dvě události z Ježíšova života: slavný vstup do Jeruzaléma před odsouzením a setkání s učedníky v Emauzích po vzkříšení. Hra bezvadná pro velikonoční dobu a Velikonoční svátky.

Ukázka

Autor: Vladimír Vácha
Počet jednání: 2
Počet rolí: 9
Publikum: děti i dospělí

VYPRAVĚČ, KAMELOT, BARTIMEOS, MAJITEL, UČEDNÍK, DĚTI, 1. UČEDNÍK, 2. UČEDNÍK, JEŽÍŠ

Kamelot: (na ruce má svazek novin a vykřikuje) Jeruzalem Post! Zvláštní vydání! Odváží se Ježíš Nazaretský i letos na svátky do Jeruzaléma? Jak se zachovají velekněží? Jaký bude letošní pesach? Zvláštní vydání!

Vypravěč: Ježíš a s ním zástup jeho učedníků se blíží k Jeruzalému. Právě teď vycházejí z Jericha vzdáleného asi dva dny cesty od Jeruzaléma. I tam Ježíš učinil mocné činy.

Bartimeos: Jmenuji se Bartimeos.  Spěchám na pesach do Jeruzaléma. Je to poprvé v životě, co mohu vidět toto krásné město. Byl jsem od narození slepý a nezbývalo mi, než žebrat každý den u rušné cesty z Jericha. Ale když tudy dnes šel Ježíš z Nazaretu, vrátil mi zrak, takže zase vidím.

Mohlo by se hodit

Správce projektu Ochotník.cz

greenbus logo

Správcem divadelního projektu je spolek GreenBus z.s.. Jedná se o partu skvělých lidí, kteří svou činností dávají věci do pořádku a tak dělají radost sobě i ostatním. Staň se členem a zažij to s námi také.

Nejnovější divadelní příspěvky

Starci po chmelu

Starci po chmelu Ukázka hry Stáhnout hru Blíží se chmelová sezóna a paní Hana Fracová...

Askalona

Askalona Ukázka hry Stáhnout hru „Posílám jednu rozvernou hru pro dospělé. Máme v repertoáru samé...

STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ

STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ Ukázka hry Stáhnout hru Veselý horor. Na motivy stejnojmenné povídky Oscara Wildea Ukázka Autor: Vladimír...

Veronika je drak

Veronika je drak Ukázka hry Stáhnout hru Má všechno na co si vzpomene, vždyť její...

Opět prosba

Podívejte se prosíme do svých archívů, šuplíků, složek, souborů a virtuálních úložišť a třeba tam...

Ať vám nic neunikne

Zveřejněte vaši hru

Jste tvůrčí duše a píšete vlastní scénáře a hry? Nechcete, aby se Vaše píle a snaha váleli v šuplíku? Zveřejněte ji v našem katalogu divadelních her. Spolky potom dostanou šanci Vaši hru hrát a předat tak širokému publiku Váš um.

Update cookies preferences