Přeskočit na obsah

Čtvrtý král

Tři králové dorazili do Betléma včas. Jen jejich čtvrtý kolega ne a ne Mesiáše dostihnout. Až po třiatřiceti letech ho najde v Jeruzalémě, jenže… Další z našeho cyklu vánočních her.

Ukázka

Autor: neznámý ( přihlašte se nám)
Počet jednání: 1
Počet rolí: 23
Publikum: malí i velcí

VYPRAVĚČ 1, VYPRAVĚČ 2, MELKNAZAR, KAŠPAR, MELICHAR, BALTAZAR, CHLAPEC, CHUDÁK, STAŘENKA, MAJITEL, OTROCI, MUŽ 1, MUŽ 2, MUŽ 3, MUŽ 4, DÍVKA 1, DÍVKA 2, DÍVKA 3, JEŽÍŠ

Píseň

Vypravěč
Toto je příběh o čtvrtém králi. Málokdo ho zná. Přihodil se dávno, velmi dávno, někde daleko na východě. Jednou v noci nad malým bílým městem v Sýrii zazářila hvězda -kometa
Chlapec
Učiteli Baltazare! Podívej, jaká krásná a veliká hvězda! Ty se přece vyznáš ve hvězdách, řekni, co to znamená, proč je tak krásná a tolik svítí?
Baltazar
Tolik svítí… Ano, je jasná…Je nejjasnější ze všech… Chlapče, toto je hvězda, o níž hovoří Písmo. To je hvězda Mesiášova. Hvězda, která zvěstuje nový život. Rychle utíkej za Kašparem a Melicharem a řekni jim, že svítí, že naše velká hvězda svítí. Utíkej jak nejrychleji dovedeš, brzy se vydáme na cestu.
Chlapec
Už běžím učiteli Baltazare…

Chlapec: Ó mocní mágové, mistře Kašpare a mistře Melichare! Učitel Baltazar vám vzkazuje, že svítí hvězda. Podívejte se, je to opravdu ona? Je to opravdu ta hvězda, o které hovoří staré listy? Je to hvězda Mesiášova?
Kašpar: Jak úžasná!
Melichar: Jak velkolepá!
K. Jak nádherná!
M. Jak krásná!
K. Je to jistě ona.
M. Hvězda Mesiášova.
K. Je to skutečně ona.
M. Vzhůru na cestu za hvězdou.
K. Hvězdou našeho života.
M. Vzhůru na cestu!

Mohlo by se hodit

Správce projektu Ochotník.cz

greenbus logo

Správcem divadelního projektu je spolek GreenBus z.s.. Jedná se o partu skvělých lidí, kteří svou činností dávají věci do pořádku a tak dělají radost sobě i ostatním. Staň se členem a zažij to s námi také.

Nejnovější divadelní příspěvky

Starci po chmelu

Starci po chmelu Ukázka hry Stáhnout hru Blíží se chmelová sezóna a paní Hana Fracová...

Askalona

Askalona Ukázka hry Stáhnout hru „Posílám jednu rozvernou hru pro dospělé. Máme v repertoáru samé...

STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ

STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ Ukázka hry Stáhnout hru Veselý horor. Na motivy stejnojmenné povídky Oscara Wildea Ukázka Autor: Vladimír...

Veronika je drak

Veronika je drak Ukázka hry Stáhnout hru Má všechno na co si vzpomene, vždyť její...

Opět prosba

Podívejte se prosíme do svých archívů, šuplíků, složek, souborů a virtuálních úložišť a třeba tam...

Ať vám nic neunikne

Zveřejněte vaši hru

Jste tvůrčí duše a píšete vlastní scénáře a hry? Nechcete, aby se Vaše píle a snaha váleli v šuplíku? Zveřejněte ji v našem katalogu divadelních her. Spolky potom dostanou šanci Vaši hru hrát a předat tak širokému publiku Váš um.

Update cookies preferences