Tři králové dorazili do Betléma včas. Jen jejich čtvrtý kolega ne a ne Mesiáše dostihnout. Až po třiatřiceti letech ho najde v Jeruzalémě, jenže… Další z našeho cyklu vánočních her

Autor: neznámý ( přihlašte se nám)
Počet jednání: 1
Počet rolí: 23
Publikum: malí i velcí

Ukázka:

Píseň

Vypravěč 
Toto je příběh o čtvrtém králi. Málokdo ho zná. Přihodil se dávno, velmi dávno, někde daleko na východě. Jednou v noci nad malým bílým městem v Sýrii zazářila hvězda -kometa 
Chlapec 
Učiteli Baltazare! Podívej, jaká krásná a veliká hvězda! Ty se přece vyznáš ve hvězdách, řekni, co to znamená, proč je tak krásná a tolik svítí? 
Baltazar 
Tolik svítí… Ano, je jasná…Je nejjasnější ze všech… Chlapče, toto je hvězda, o níž hovoří Písmo. To je hvězda Mesiášova. Hvězda, která zvěstuje nový život. Rychle utíkej za Kašparem a Melicharem a řekni jim, že svítí, že naše velká hvězda svítí. Utíkej jak nejrychleji dovedeš, brzy se vydáme na cestu. 
Chlapec 
Už běžím učiteli Baltazare…

Chlapec Ó mocní mágové, mistře Kašpare a mistře Melichare! Učitel Baltazar vám vzkazuje, že svítí hvězda. Podívejte se, je to opravdu ona? Je to opravdu ta hvězda, o které hovoří staré listy? Je to hvězda Mesiášova? 
Kašpar  Jak úžasná! 
Melichar Jak velkolepá! 
K. Jak nádherná! 
M. Jak krásná! 
K. Je to jistě ona. 
M. Hvězda Mesiášova. 
K. Je to skutečně ona. 
M. Vzhůru na cestu za hvězdou. 
K. Hvězdou našeho života. 
M. Vzhůru na cestu!

Role: a obsazení:
VYPRAVĚČ 1 
VYPRAVĚČ 2 
MELKNAZAR 
KAŠPAR 
MELICHAR 
BALTAZAR 
CHLAPEC 
CHUDÁK 
STAŘENKA 
MAJITEL 
OTROCI 
MUŽ 1 
MUŽ 2 
MUŽ 3 
MUŽ 4 
DÍVKA 1 
DÍVKA 2 
DÍVKA 3 
JEŽÍŠ

16 Downloads
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]